#1 2015-04-30 18:45:58

 Patron

Administrator

13763440
Zarejestrowany: 2013-06-16
Punktów :   

Pytania i propozycję

To ma być taki niewielki PBF dla kilku osób, żeby sobie na luzie popisać. Ktoś ma jakieś pytania?

A może propozycje?


Karta Postaci
Co tu dużo można powiedzieć o tym chłopaku? Może zacznijmy od wyglądu. Liczy on sobie zaledwie 18 wiosen, ale to nie oznacza że jest nadal młodzikiem, który niewiele potrafi, albo chłopaczkiem znającym jedynie swoje najbliższe otoczenie. Na twarzy widać dosyć wyraźnie kilka niewielkich blizn, które zapewne są dowodami wielu przygód i wędrówek. W końcu do momentu, w którym przybył do Caelumu domem mu był cały świat. Oprócz wspomnianych wcześniej blizn, ma czarne oraz krótkie (dokładnie pilnuje, aby nie stały się za długie) włosy, lekko skośne uszy (możliwe iż któryś z jego przodków był elfem) oraz czysto-niebieskie oczy. Średnio-zbudowane ciało oraz wzrost liczący sobie około 1,75 metra nie wyróżnia go z tłumu. Dares to chłopak solidny, pracowity (kiedy oczywiście nie przychodzi okres, gdy przestaje mu się chcieć robić cokolwiek, poza spaniem) oraz pomysłowy. Niestety, nie można powiedzieć iż jest symbolem cierpliwości, albo coś w tym stylu, ponieważ wtedy doszłoby do kłamstwa. Mimo wszystko stara się jednak pomagać innym, lecz gdy przychodzi na to odpowiedni moment - potrafi pokazać pazur.

Offline

 

#2 2015-04-30 18:51:11

 Kodlak

Administrator

50196399
Skąd: Gniew
Zarejestrowany: 2015-04-30
Punktów :   
WWW

Re: Pytania i propozycję

Mam propozycję, niemożliwą do zrealizowania. Mianowicie zmiany szaty graficznej. Tło jest jak najbardziej ok, ale ta drewniana powłoka forum nań nie pasi. Według mnie, nie wiem jak innym. W najbliższym czasie się to zmieni prawda?

(Choć coś szuje, ze nie )

Ostatnio edytowany przez Dziki (2015-04-30 18:52:00)


Karta Postaci

Kodlak jest ponurym i samotnym krasnoludem przemierzający krainę Caelum w poszukiwaniu przygód. Ma długą, białą brodę, umięśnione ciało oraz twardą głowę. Liczne blizny na ciele wskazują, iż brał udział w wielu starciach. Ze szczególnością tępi Gobliny, które te w zamierzchłych czasach wybili mu prawie całą rodzinę, prócz Babci Gouldiny i Młodego Hognara... (Cdn..)

Offline

 

#3 2015-04-30 18:52:38

 Patron

Administrator

13763440
Zarejestrowany: 2013-06-16
Punktów :   

Re: Pytania i propozycję

Niedługo i tak ma się wszystko zmienić na Fluxa, to ten styl w ogóle zniknie i będzie trzeba coś od nowa ogarnąć.


Karta Postaci
Co tu dużo można powiedzieć o tym chłopaku? Może zacznijmy od wyglądu. Liczy on sobie zaledwie 18 wiosen, ale to nie oznacza że jest nadal młodzikiem, który niewiele potrafi, albo chłopaczkiem znającym jedynie swoje najbliższe otoczenie. Na twarzy widać dosyć wyraźnie kilka niewielkich blizn, które zapewne są dowodami wielu przygód i wędrówek. W końcu do momentu, w którym przybył do Caelumu domem mu był cały świat. Oprócz wspomnianych wcześniej blizn, ma czarne oraz krótkie (dokładnie pilnuje, aby nie stały się za długie) włosy, lekko skośne uszy (możliwe iż któryś z jego przodków był elfem) oraz czysto-niebieskie oczy. Średnio-zbudowane ciało oraz wzrost liczący sobie około 1,75 metra nie wyróżnia go z tłumu. Dares to chłopak solidny, pracowity (kiedy oczywiście nie przychodzi okres, gdy przestaje mu się chcieć robić cokolwiek, poza spaniem) oraz pomysłowy. Niestety, nie można powiedzieć iż jest symbolem cierpliwości, albo coś w tym stylu, ponieważ wtedy doszłoby do kłamstwa. Mimo wszystko stara się jednak pomagać innym, lecz gdy przychodzi na to odpowiedni moment - potrafi pokazać pazur.

Offline

 

#4 2015-04-30 18:55:45

 Kodlak

Administrator

50196399
Skąd: Gniew
Zarejestrowany: 2015-04-30
Punktów :   
WWW

Re: Pytania i propozycję

Aa... to ja o tym nie wiedziałem. Heh, chyba czas zaglądnąć na główną stronę puna.


Karta Postaci

Kodlak jest ponurym i samotnym krasnoludem przemierzający krainę Caelum w poszukiwaniu przygód. Ma długą, białą brodę, umięśnione ciało oraz twardą głowę. Liczne blizny na ciele wskazują, iż brał udział w wielu starciach. Ze szczególnością tępi Gobliny, które te w zamierzchłych czasach wybili mu prawie całą rodzinę, prócz Babci Gouldiny i Młodego Hognara... (Cdn..)

Offline

 

#5 2015-04-30 18:58:20

 Patron

Administrator

13763440
Zarejestrowany: 2013-06-16
Punktów :   

Re: Pytania i propozycję

Czasami warto ^^


Karta Postaci
Co tu dużo można powiedzieć o tym chłopaku? Może zacznijmy od wyglądu. Liczy on sobie zaledwie 18 wiosen, ale to nie oznacza że jest nadal młodzikiem, który niewiele potrafi, albo chłopaczkiem znającym jedynie swoje najbliższe otoczenie. Na twarzy widać dosyć wyraźnie kilka niewielkich blizn, które zapewne są dowodami wielu przygód i wędrówek. W końcu do momentu, w którym przybył do Caelumu domem mu był cały świat. Oprócz wspomnianych wcześniej blizn, ma czarne oraz krótkie (dokładnie pilnuje, aby nie stały się za długie) włosy, lekko skośne uszy (możliwe iż któryś z jego przodków był elfem) oraz czysto-niebieskie oczy. Średnio-zbudowane ciało oraz wzrost liczący sobie około 1,75 metra nie wyróżnia go z tłumu. Dares to chłopak solidny, pracowity (kiedy oczywiście nie przychodzi okres, gdy przestaje mu się chcieć robić cokolwiek, poza spaniem) oraz pomysłowy. Niestety, nie można powiedzieć iż jest symbolem cierpliwości, albo coś w tym stylu, ponieważ wtedy doszłoby do kłamstwa. Mimo wszystko stara się jednak pomagać innym, lecz gdy przychodzi na to odpowiedni moment - potrafi pokazać pazur.

Offline

 

#6 2015-05-01 10:26:42

 Dashe

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-12-21
Punktów :   
WWW

Re: Pytania i propozycję

Ja mam pytanko Czy reaktywacja Caelumu będzie na dłużej czy tak jak to bywało do tej pory?

Poza tym, mam kilka propozycji. Dobrze by było, gdybyś Dares, mianował jeszcze kogoś Adminem. Tak na wszelki wypadek gdybyś Ty jednak nie mógł zaglądać to Caelum mogło by dalej tętnić życiem. Dobrze by było też, gdyby Miasto - mowa o Caelumie - zostało odbudowane, obsadzone zostały by miejsca w karczmie, stajni itd. To zawsze miało swój klimat, zawsze można było gdzieś się udać i coś zrobić. Dodatkową propozycję mam taką aby dodać wrogie hrabstwo w pobliżu Caelumu. Od czasu do czasu dochodziło by do starć, a gracze mieli by pewne poczucie zagrożenia (nie licząc grasujących po lasach i polach potworów).

Mógłbym jeszcze dużo pisać, ale n obecną chwilę tyle ode mnie. Mam nadzieję, że zostanie wzięta moja propozycja pod uwagę. Jeśli chodzi o mnie - można liczyć na moją pomoc w odbudowie Miasta.

Offline

 

#7 2015-05-01 11:02:28

 Patron

Administrator

13763440
Zarejestrowany: 2013-06-16
Punktów :   

Re: Pytania i propozycję

Miejmy nadzieję, że na dłużej. Ogólnie to ma być tylko do luźnego pisania, więc póki będzie chciało się komuś pisać, Caelum będzie działał. Nic na siłę.

Zrobię jeszcze jednego admina + zajmę się jakimiś moderatorami. Nie jest nas dużo, to jakieś 3 osoby powinny to ogarnąć
A propos miejsc - możecie już tworzyć jakieś swoje miejsca i w nich urzędować


Karta Postaci
Co tu dużo można powiedzieć o tym chłopaku? Może zacznijmy od wyglądu. Liczy on sobie zaledwie 18 wiosen, ale to nie oznacza że jest nadal młodzikiem, który niewiele potrafi, albo chłopaczkiem znającym jedynie swoje najbliższe otoczenie. Na twarzy widać dosyć wyraźnie kilka niewielkich blizn, które zapewne są dowodami wielu przygód i wędrówek. W końcu do momentu, w którym przybył do Caelumu domem mu był cały świat. Oprócz wspomnianych wcześniej blizn, ma czarne oraz krótkie (dokładnie pilnuje, aby nie stały się za długie) włosy, lekko skośne uszy (możliwe iż któryś z jego przodków był elfem) oraz czysto-niebieskie oczy. Średnio-zbudowane ciało oraz wzrost liczący sobie około 1,75 metra nie wyróżnia go z tłumu. Dares to chłopak solidny, pracowity (kiedy oczywiście nie przychodzi okres, gdy przestaje mu się chcieć robić cokolwiek, poza spaniem) oraz pomysłowy. Niestety, nie można powiedzieć iż jest symbolem cierpliwości, albo coś w tym stylu, ponieważ wtedy doszłoby do kłamstwa. Mimo wszystko stara się jednak pomagać innym, lecz gdy przychodzi na to odpowiedni moment - potrafi pokazać pazur.

Offline

 

#8 2015-05-01 13:27:01

 Dashe

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-12-21
Punktów :   
WWW

Re: Pytania i propozycję

No to dobrze. Mam nadzieję, że teraz Caelum będzie dłużej

Fakt, to jest do luźnego pisania, ale nikomu nie będzie się chciało pisać jak wszędzie będzie pusto, nic nie będzie się działo itp. Dlatego też zaproponowałem kilka rzeczy, które mogłyby ożywić Caelum.

Offline

 

#9 2015-05-01 16:01:49

 Patron

Administrator

13763440
Zarejestrowany: 2013-06-16
Punktów :   

Re: Pytania i propozycję

Okey, to pytanie mam w takim razie - ktoś chętny na stanowisko MG?


Karta Postaci
Co tu dużo można powiedzieć o tym chłopaku? Może zacznijmy od wyglądu. Liczy on sobie zaledwie 18 wiosen, ale to nie oznacza że jest nadal młodzikiem, który niewiele potrafi, albo chłopaczkiem znającym jedynie swoje najbliższe otoczenie. Na twarzy widać dosyć wyraźnie kilka niewielkich blizn, które zapewne są dowodami wielu przygód i wędrówek. W końcu do momentu, w którym przybył do Caelumu domem mu był cały świat. Oprócz wspomnianych wcześniej blizn, ma czarne oraz krótkie (dokładnie pilnuje, aby nie stały się za długie) włosy, lekko skośne uszy (możliwe iż któryś z jego przodków był elfem) oraz czysto-niebieskie oczy. Średnio-zbudowane ciało oraz wzrost liczący sobie około 1,75 metra nie wyróżnia go z tłumu. Dares to chłopak solidny, pracowity (kiedy oczywiście nie przychodzi okres, gdy przestaje mu się chcieć robić cokolwiek, poza spaniem) oraz pomysłowy. Niestety, nie można powiedzieć iż jest symbolem cierpliwości, albo coś w tym stylu, ponieważ wtedy doszłoby do kłamstwa. Mimo wszystko stara się jednak pomagać innym, lecz gdy przychodzi na to odpowiedni moment - potrafi pokazać pazur.

Offline

 

#10 2015-05-01 21:13:56

 Dashe

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-12-21
Punktów :   
WWW

Re: Pytania i propozycję

Chętny to mógłbym być ja Tylko pozostaje kwestia tego czy nadałbym się na tę funkcję, a to już nie mi oceniać Tak więc gdyby coś mogę wesprzeć Caelum jako MG Czas mam, pomysły także - zawsze mógłbym coś ciekawego wnieść

Offline

 

#11 2015-05-08 07:04:11

Sunako

Medyczka

26526104
Zarejestrowany: 2013-12-21
Punktów :   

Re: Pytania i propozycję

Deklaracje. To, czy ktoś wyraża zgodę na zabicie jego postaci, czy nie

Offline

 

#12 2015-05-08 18:46:36

 Arthur Dee

Użytkownik

51456033
Zarejestrowany: 2014-02-27
Punktów :   

Re: Pytania i propozycję

Napiszę tutaj, ażeby każdy wiedział.

Oto Tablica Ogłoszeń Caelumu - niewielka aplikacja umożliwiająca zamieszczanie fabularnych i niefabularnych ogłoszeń. Proste, a dosyć fajne, imo.

Jest to wersja beta - kod wymaga kilku poprawek, aczkolwiek działa. Jeżeli ktoś wyhaczy jakieś błędy, niech powiadomi mnie na GG, tudzież PW.

Offline

 

#13 2015-05-11 22:02:42

 Arthur Dee

Użytkownik

51456033
Zarejestrowany: 2014-02-27
Punktów :   

Re: Pytania i propozycję

Mam kilka uwag i propozycji.

Kwestia zarobków postaci, chociażby z karczmy, czy lecznicy kuleje. Gracze zarabiają tyle, ile dadzą im inni gracze - czy to nie za mało? W Caelum nie mieszka przecież tylko czterdzieści osób, a o wiele więcej. Przy wypłacaniu zarobku powinni być brani pod uwagę bohaterowie niezależni, a to, co zapłacą gracze, to tylko niewielki bonus. Jakaś wyjściowa pensja dla każdej z posad + ewentualne modyfikatory wydarzeniowe (chociażby wybuch choroby może przyczynić się do wzrostu zarobków cyrulików).

Drugą sprawą jest system monetarny. Na forum są po prostu dukaty, kropka. Nie lepiej byłoby zrobić jakiś konkretny system waluty, chociażby ten, inspirowany Starym Światem (który z kolei inspirowany jest systemem walutowym z dziewiętnastowiecznej Anglii, chyba że funkcjonuje on do dziś, bo nie wnikałem)? Jedna złota korona to dwanaście srebrnych szylingów, a jeden srebrny szyling to dwadzieścia miedzianych pensów. Oczywiście nazwy można zmienić, albo nawet i cały schemat, ale chodzi mi głównie o podzielenie waluty na potrójną hierarchię wartości.

Trzymając się nadal kwestii ekonomiczno-gospodarczych, to cenniki też są nieprzemyślane. Jest o wiele za drogo, ale przy potencjalnej zmianie waluty przydałoby się to poprawić. W razie czego mam rozpisane cenniki do papierowych RPG, które tutaj można zastosować.

Oprócz tego byłoby bardzo fajnie, jakby obecna szata graficzna została choć minimalnie zmodyfikowana. Wywaliłbym kolumny w tabeli z forami, zawierające ilość wątków i tematów, rozszerzając pole na opis, gdzie mogłyby znaleźć się jakieś proste obrazki, żeby nie było tak monotonnie. Mogę nawet coś podesłać, jak nikt inny się tym nie zechce zająć.

I teraz kwestia, która ostatnio wywołała sprzeczkę na Chat Boxie, a mianowicie mechanika. Co prawda na forum są jakieś tam statystyki, ale nic poza tym, a same w sobie mówią niewiele. Była sytuacja, w której dwóch graczy miało stoczyć nieuczciwą, pod względem fabularnym, walkę pomiędzy sobą. W takim wypadku należy albo stworzyć jakąś sensowną mechanikę, albo wybrać na stanowisko MG kogoś, kto ma doświadczenie i nie będzie decydował o tym, czy postać zginie, czy nie, według własnego "widzi mi się...". To wręcz absurdalne, że takie sytuacje mają miejsce i to z pewnością trzeba zmienić, żeby nie było niejasności i kłótni.


A teraz już całkiem z innej beczki, bo mam propozycję do rozpatrzenia zarówno przez graczy, jak i administrację.

Swego czasu Caelum miało Karty Postaci na oddzielnym hostingu i to rozwiązanie było o tyle dobre, że dawało graczom większy wpływ na wygląd karty. A raczej dawałoby, bo całość była oparta na plikach, do których dostęp miał tylko administrator. Wpadłem na pomysł stworzenia systemu zarządzania Kartami Postaci z panelem gracza i administratora. Funkcjonalności takiego rozwiązania są do przedyskutowania i jeżeli pomysł się przyjmie, to jestem otwarty na propozycje. Na Zakonie Światła był tam chociażby stan głodu postaci, ilość pieniędzy (nie dało się jakkolwiek kantować), możliwość przesyłania dóbr materialnych, możliwość edycji podstrony z kartą postaci tak, żeby wyglądała jak sobie gracz zażyczy etc. Bardzo fajna sprawa, imo. Chętne wykonam i udostępnię, jak przychylnie do tego podejdziecie.

Ostatnio edytowany przez Arthur Dee (2015-05-12 21:29:22)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mfdex.pun.pl www.final-fantasy-fan.pun.pl www.mehoffera103.pun.pl www.kula.pun.pl www.serwerrp.pun.pl